Waży prawie nic, oszczędza czas i paliwo, oraz pozwala cieszyć się gorącym posiłkiem zamiast zimnego.

Być może zdarzyła Ci się taka sytuacja: zimna noc w namiocie, próbujesz podgrzać swój posiłek. Wlewając gorącą wodę do torebki z jedzeniem, zamykasz ją i czekasz około 20 minut. Kiedy otwierasz torebkę, jedzenie jest już chłodne. Z każdym kolejnym kęsem jest coraz bardziej zimne, aż w końcu kończysz jeść na lodowatym posiłku.

Dlatego worek termiczny na jedzenie jest tak ważny zimą

Nic tak nie psuje nastroju na obozie jak zimny posiłek. To, co powinno być jednym z najbardziej satysfakcjonujących i regenerujących momentów dnia, staje się przetrwaniem. Na szczęście jest na to łatwe rozwiązanie – worki termiczne na posiłki.

W skrócie, worek termiczny to worek, do którego wkładasz swoje jedzenie, aby zatrzymać ciepło. Istnieje kilka zalet korzystania z niego: Twój posiłek pozostaje ciepły o około 25-30% dłużej, dając Ci czas na skonsumowanie go ciepłym. Może pomóc w szybszym gotowaniu posiłków, zapobiegając ich ochłodzeniu w trakcie nasiąkania wodą. Może również zaoszczędzić paliwo: dla makaronu lub innych dań, które zwykle muszą gotować się w garnku, po prostu doprowadź do wrzenia i włóż je do kubka, pozwalając zatrzymanemu ciepłu wykonać swoją pracę.

Te, którzy chcą mieć swój kubek termiczny, mają kilka opcji. Wybór zależy głównie od tego, czy zwykle jesz swoje jedzenie z garnka, czy z torebki.

Kubki na garnki

Samodzielne wykonanie kubka na garnek jest proste. Wystarczy kilka arkuszy aluminiowej folii bąbelkowej, z której wykonuje się na przykład, pokrycia na przednie szyby samochodów — taśmy i trochę cierpliwości. Istnieje wiele poradników w internecie, które opisują, jak stworzyć swój własny worek termiczny na garnek, ale zasadniczo sprowadzają się do tego samego: stwórz cylinder o obwodzie i wysokości Twojego garnka, przyciąć koło o średnicy dna garnka i sklej wszystko taśmą.

Jeśli nie jesteś typem DIY, AntiGravityGear produkuje kubki termiczne dla szerokiej gamy popularnych garnków. Jeśli masz garnek Vargo Bot, firma produkuje worek termiczny z neoprenu dla swojego 1-litrowego pojemnika i butelki na wodę.

Kubki na torebki liofilizatów

Jeśli preferujesz liofilizaty, potrzebujesz worek termiczny w kształcie torebki / koperty, aby zmieścić swoje jedzenie. DIY to również opcja — użyj tych samych materiałów, co wyżej, aby stworzyć kopertę wystarczająco dużą dla Twojej ulubionej marki jedzenia. Jeśli wolisz gotowe, POKROWIEC “HEAT POUCH” waży tylko 70 gram. Tańszą i lżejszą opcją jest użycie izolowanego kopertki lub torby. Możesz je kupić hurtowo na allegro lub po prostu wziąć jedną z lokalnego sklepu spożywczego.

Nie tylko na wyprawę.

Oprócz używania kubka termicznego na posiłki podczas obozów jest wiele innych sytuacji, kiedy taki gadżet może się przydać. Oto kilka przykładów:

1. Podczas podróży — Jeśli planujesz długą podróż samochodem lub pociągiem, worek termiczny na posiłki może zapewnić Ci świeże, gorące jedzenie w trakcie podróży. Możesz przygotować swoje ulubione danie w domu i zabrać je ze sobą, aby cieszyć się ciepłym posiłkiem w trakcie podróży.

2. W pracy — Jeśli Twoja praca wymaga częstych podróży lub długich godzin w terenie, worek termiczny na posiłki może pomóc Ci zjeść zdrowe i gorące jedzenie w trakcie dnia. Możesz przygotować posiłki w domu i zabrać ze sobą do pracy, aby mieć pewność, że zjesz coś smacznego i sycącego w trakcie swojego zajęcia.

3. Na pikniku — Podczas pikniku w parku lub w plenerze, worek termiczny na posiłki może pomóc w utrzymaniu jedzenia w odpowiedniej temperaturze. Możesz przygotować swoje ulubione dania i zabrać ze sobą, aby cieszyć się nimi w trakcie pikniku bez obaw o ich ochłodzenie.

4. Podczas wędrówek i wypraw outdoorowych — Worek termiczny na posiłki może pomóc w utrzymaniu jedzenia w odpowiedniej temperaturze podczas długich wędrówek lub wypraw outdoorowych. Możesz przygotować posiłki na cały dzień i przechowywać je w kubku termicznym, aby cieszyć się gorącym jedzeniem w trakcie przerw wędrówki.

Ogólnie rzecz biorąc, worek termiczny na posiłki może być przydatny w każdej sytuacji, gdy chcesz zjeść gorący posiłek w dowolnym miejscu i czasie.

O autorze

Urodzony na Białorusi, dziadkowie mają korzenia Polskie. Dorastał w małym przygranicznym miasteczku Kamieniec. Po studiach w Mińsku i próbach coś zorganizować (e.g. rajdy przygodowe, klub wspinaczkowy) i zatrzymaniu na protestach w 2010 roku po krótkim więzieniu na politycznej podstawie przeniósł się do Warszawy 2011 roku i po tym do Krakowa. Jako "sportowiec" zaczynał od technik linowych i ratownictwa, po tym biegi na orientacje głownie w Polsce, biegi górskie, wspinaczka sportowa i później tradowa.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *