Petzl Sirocco 2.0 to nowoczesny kask wspinaczkowy, który łączy w sobie lekkość, wygodę i doskonałą ochronę. Jest to druga generacja popularnego kasku Sirocco, który zyskał uznanie wśród wspinaczy dzięki swojej niezwykłej lekkości i komfortowi. Nowa wersja, choć nieco cięższa od swojego poprzednika, oferuje szereg ulepszeń, które sprawiają, że jest jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem dla osób szukających solidnego kasku do wspinaczki.

Zmiany, które zaszły w kasku Petzl Sirocco 2.0 w porównaniu do jego poprzedniej wersji:

Waga i ochrona: Pierwszą zauważalną zmianą jest to, że nowa wersja kasku jest nieco cięższa – zyskała 5 gramów. Jednakże, pomimo tego niewielkiego wzrostu masy, Sirocco 2.0 oferuje lepszą ochronę. Nowy kask ma smuklejszy profil. Mimo zwiększonej masy, kask nadal jest na tyle lekki, że można go nosić przez cały dzień, nie zauważając jego obecności.

Konstrukcja i wygląd: Drugą istotną zmianą jest konstrukcja kasku. Sirocco 2.0 ma hybrydową konstrukcję, z powłoką wykonaną z pianki EPP (polipropylen ekspandowany) i sztywną koroną wstrzykiwaną pianką EPS (polistyren ekspandowany). Ta nowa konstrukcja sprawia, że kask lepiej przylega do głowy, co przekłada się na lepszą ochronę. Ponadto, zmieniono również wygląd kasku – nowy model jest dostępny w kolorze czarnym z pomarańczowym wierzchem, a od 2018 roku będzie dostępny również w wersji białej z pomarańczowym wierzchem.

Użyteczność: Trzecią zmianą, o której warto wspomnieć, jest to, jak kask Sirocco 2.0 sprawdza się w praktyce. Autor artykułu zauważa, że nowy model jest równie wygodny jak poprzednik. Mimo że jest nieco cięższy, nadal jest na tyle lekki, że można go nosić przez cały dzień, nie odczuwając jego obecności. Ponadto, nowy model ma większy otwór wentylacyjny, co poprawia komfort użytkowania, a zmieniony system mocowania czoła

Podsumowując, kask Petzl Sirocco 2.0, mimo że jest nieco cięższy od swojego poprzednika, oferuje lepszą ochronę i jest bardziej komfortowy w użyciu. Zmiany w konstrukcji i wyglądzie sprawiają, że jest to atrakcyjny wybór dla osób szukających lekkiego, ale solidnego kasku do wspinaczki.

O autorze

Urodzony na Białorusi, dziadkowie mają korzenia Polskie. Dorastał w małym przygranicznym miasteczku Kamieniec. Po studiach w Mińsku i próbach coś zorganizować (e.g. rajdy przygodowe, klub wspinaczkowy) i zatrzymaniu na protestach w 2010 roku po krótkim więzieniu na politycznej podstawie przeniósł się do Warszawy 2011 roku i po tym do Krakowa. Jako "sportowiec" zaczynał od technik linowych i ratownictwa, po tym biegi na orientacje głownie w Polsce, biegi górskie, wspinaczka sportowa i później tradowa.

Możesz również cieszyć się: