Petzl Sirocco 2 – to wersja popularnego ultralekkiego kasku wspinaczkowego, który pozwala na znaczne zmniejszenie ciężaru sprzętu. Konstrukcja kasku została wzmocniona w górnej części, co zwiększa ochronę przed spadającymi fragmentami skał i lodem. To idealny wybór dla osób ceniących sobie minimalizm i wygodę podczas wspinaczki.

Black Diamond Vapor – kolejny ultralekki kask ważący 180 gramów. Prosty design, regulowany okręg głowy, dobrze wentylowany.

Grivel Stealth – kask ważący 198 gramów, wyposażony w regulowane paski i wentylację. Solidna konstrukcja od znanej włoskiej firmy Grivel.

Singing Rock Penta II – popularny i tani czeski kask ważący 185 gramów. Druga wersja tego kasku jest dostępna w 3! rozmiarach. Prosty, lekki i stosunkowo tani. Dobry wybór dla oszczędnych wspinaczy.

Edelrid SALATHE – Niemiecki kask ważący 205 gramów. Nowoczesny design, regulowany okręg głowy i dobre odprowadzanie potu. Droższy, ale zaawansowany model dla wymagających użytkowników.

Simond Sprint – Simond Sprint to lekki i wygodny kask wspinaczkowy, który zapewnia dobrą ochronę głowy podczas wspinaczki. Konstrukcja kasku została opracowana z myślą o minimalizmie i wygodzie użytkowania. Najlepsza cena za taką wage.

KaskWaga najmniejszego rozmiaruCena
Petzl Sirocco 2160g$$$
Black Diamond Vapor186g$$$
Mammut Wall Rider195g$$
Grivel Stealth198g$$
Singing Rock Penta II185g$
EDELRID SALATHE205g$$
Simond Sprint180g$

O autorze

Urodzony na Białorusi, dziadkowie mają korzenia Polskie. Dorastał w małym przygranicznym miasteczku Kamieniec. Po studiach w Mińsku i próbach coś zorganizować (e.g. rajdy przygodowe, klub wspinaczkowy) i zatrzymaniu na protestach w 2010 roku po krótkim więzieniu na politycznej podstawie przeniósł się do Warszawy 2011 roku i po tym do Krakowa. Jako "sportowiec" zaczynał od technik linowych i ratownictwa, po tym biegi na orientacje głownie w Polsce, biegi górskie, wspinaczka sportowa i później tradowa.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *